|  
Olomouc Region Card

DIVADLO ZROZENÉ Z VODY

Nacházíte se: ÚvodAkceDIVADLO ZROZENÉ Z VODY

Vlastivědné muzeum Šumperk, 14.12.2017 – 18.3.2018

Loutky 100× jinak: Muzejíčko představí českou tradici i divadlo "zrozené" z vody

V zimním období budou prostory Muzejíčka patřit loutkovému divadlu. Interaktivní výstava s názvem Divadlo zrozené z vody aneb loutky 100× jinak jednak představí česká rodinná divadla, ale zejména přiblíží fenomén vietnamského loutkového divadla, který nemá obdobu nikde na světě. Tím fenoménem je tzv. vodní divadlo.

V čem je toto divadlo tak jedinečné? Jako jeviště mu slouží vodní plocha. Ve Vietnamu se divadelní představení odehrávají uprostřed jezírka nebo jiné vodní nádrže. Šumperská výstava nabídne nejen originální loutky z Vietnamu, ale dokonce i zmenšený model vodního divadla. Na něm si návštěvníci budou moci vyzkoušet, jak se v takovém divadle hraje.

Výstavu doplní česká rodinná loutková divadla z 20.-30. let 20. století ze sbírek Vlastivědného muzea v Šumperku a jeho poboček. Za zmínku stojí loutkové divadlo s původními kulisami a dekoracemi malíře a scénografa Karla Štapfera z roku 1928 nebo divadlo patřící ilustrátorovi Adolfu Kašparovi s jeho originálními malovanými kulisami. Návštěvníci uvidí i tzv. Alšovy loutky, které byly velmi oblíbené a jež vyráběla firma Antonína Münzberga v Praze.

Unikátní výstava bude v Šumperku k vidění od 14. prosince 2017 do 18. března 2018. V den otevření výstavy, 14. prosince, se bude navíc v prostorách Muzea Šumperk konat od 9 do 16 hodin Vánoční den. Pro malé i velké návštěvníky bude připraveno pečení a zdobení perníčků, výroba vánočních ozdob, přáníček a další aktivity.

Redakce VM

Adresa a kontakt

Fotogalerie

DIVADLO ZROZENÉ Z VODY

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2018 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA