|  
Olomouc Region Card

HAFAN 2019

Nacházíte se: ÚvodAkceHAFAN 2019

PAVLININ DVŮR, Šumperk, 19.5.2019 od 13:00

Šumperský hafan zve již více než deset let všechny milovníky psů a samozřejmě i jejich čtyřnohé kamarády k přátelskému soutěžení o hrdý titul Šumperský hafan. Zúčastnit se mohou všichni pejskové s PP i bez PP, malí i velcí, štěňátka i psí senioři. Speciální poděkování vždy patří majitelům adoptovaných pejsků. Od 11. ročníku bude Šumperský hafan mnohem více pomáhat při umisťování pejsků, a to jak chrtů a podenců, což jsou tradiční partneři Hafana, tak nově i pejsků z útulků v našem regionu. Zejména to budou útulky v Zábřehu a Mohelnici a záchytné kotce ve Starém Městě. Kdyby se díky Hafanovi podařilo nějaké pejsky umístit do nových domovů, byl by to obrovský úspěch a Hafan by získal vyšší "level". Pořadatelem Šumperského hafana 2019 je Vlastivědné muzeum v Šumperku a další partneři se k nám, doufám, připojí.

V rámci akce se znovu uskuteční několik dílčích programů. Hlavním bodem bude soutěž o titul Šumperský hafan 2019, která bude probíhat v několika kolech s tím, že vítěz každého dílčího kola (podle počtu přihlášených psů) postoupí do závěrečného posuzování ve finále. Pes bude handlerem předveden ve výstavním postoji a v pohybu, jedno kolo bude věnováno i dovednosti psů (Pes šikula). Vyhlašována budou první tři místa. Hlavní soutěž bude tedy opět volně kopírovat klasické psí výstavy.

Druhým významným bodem bude čtvrtý ročník soutěže pro děti, tzv. juniorhandling, tedy psí výstava pro děti, kdy v roli handlera bude dítě do 10 let. Ani letos pak nebude chybět oblíbená soutěž v kostýmech a také překážková dráha, která bude připravena ve spolupráci s agility klubem Miacis ze Šumperka.

Dětem bude zpřístupněno i Muzejíčko, k dispozici bude i zázemí pro maminky s kojenci (přebalování, kojení, ohřátí jídla apod.). A samozřejmě také občerstvení a spousta doprovodných akcí, účast přislíbila opět znalkyně psích dušiček Michaela Drabek. Více informací www.muzeum-sumperk.cz.

Adresa a kontakt

Fotogalerie

HAFAN 2019

Facebook

Vaše komentáře

Mapa umístění

HAFAN 2019

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA