|  
Olomouc Region Card

JAN ČERNOŠ - DRAMATA GRAFIKY

Nacházíte se: ÚvodAkceJAN ČERNOŠ - DRAMATA GRAFIKY

Eagle gallery, Nemocniční 8a / 1056, Šumperk, 787 01, 6.12.2019 – 13.2.2020

Jan Černoš (1982) se zabývá převážně tvorbou exlibris, grafiky, akrylovou malbou a ilustracemi knih. Jeho práce jsou zastoupeny v celé řadě českých i zahraničních galerií. Věnuje se především tisku z hloubky - leptem, suchou jehlou, mezzotintou, akvatintou i rytinou. Můžeme se tedy těsit na velmi kvalitní a také barevnou výstavu.
"Mými inspiračními zdroji jsou především ženy ve všech proměnách a relacích, antická kultura, poezie, secesní umění, religiózní témata a středověká mystika. Rovněž jsem inspirován četbou knih; většina vytvořených grafik koresponduje s konkrétními díly umělecké literatury", sděluje Jan Černoš.

Vernisáž v rámci cyklu Osobnosti regionu uvede vzácný host. Tentokráte jsme se vrátili mezi kapitány průmyslu a pozvali do Eagle Gallery Ing. Aleše Měrku, generálního ředitele a.s. PARS NOVA, která je od roku 2008 součástí společnosti ŠKODA Transportation.

Těšíme se také, po velkém ohlasu na židovské písně skupiny AVONOTAJ, na zcela nové hudební uskupení, taktéž pod vedením Jany Babákové, s názvem AZZURO CANTARE. Bohatá historie části skupiny pod jiným názvem je příslibem opět kvalitního kulturního zážitku.

Dílo odborně zhodnotí, rozebere a vám všem přiblíží kurátor galerie PhDr. Mgr. Zdeněk Přikryl.

Adresa a kontakt

Fotogalerie

JAN ČERNOŠ - DRAMATA GRAFIKY

Facebook

Vaše komentáře

Mapa umístění

JAN ČERNOŠ - DRAMATA GRAFIKY

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2020 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA