|  
Olomouc Region Card

LITERÁRNÍ SEMINÁŘ - Y. K. KARAOSMANOGL A O. PAMUK

Nacházíte se: ÚvodAkceLITERÁRNÍ SEMINÁŘ - Y. K. KARAOSMANOGL A O. PAMUK

Knihovna Šumperk, 28. října 1280/1 787 01 Šumperk, 3.12.2019 od 18:00

Předvánoční toulky světem - loni Japonsko letos Turecko - za Y. K. Karaosmanogluem( r. Cizinec) a Orhanem Pamukem. Přednáší: Marie Brožová.

"Tato vesnice nedává mému srdci ani takovou oporu, jakou dává hostinec uprostřed pustiny. Takový hostinec ukazuje pohyb v prostoru. Jste-li dnes zde, dospějete zítra k oáze. Vesnice ve střední Anatólii je však hostinec ztuhlý mrazem. Prostor vás zde pohlcuje a vy v tom ztuhlém prostou sami ztuhnete hrůzou. "(Cizinec)

Pamukova literatura spojuje prvky východní a západní tradice, ale on sám se nevidí jako budovatel nějakých mostů. Pojmy jako Východ a Západ vůbec neuznává a věří, že svět je pouze jeden…První nositel Nobelovy ceny z Turecka ve svých dílech spojuje minulost a současnost, sekularismus a islám - zkrátka všechna témata, která v dnešním Turecku hrají výraznou roli. (HN 2006)

Adresa a kontakt

Facebook

Vaše komentáře

Mapa umístění

LITERÁRNÍ SEMINÁŘ - Y. K. KARAOSMANOGL A O. PAMUK

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA