|  
Olomouc Region Card

MARKÉTA EVJÁKOVÁ

Nacházíte se: ÚvodAkceMARKÉTA EVJÁKOVÁ

Informační centrum Šumperk, Hlavní třída 14, 787 01 Šumperk, 23.7. – 25.8.2019

Markéta Evjáková, slabozraká grafička, jejíž tvorba je plná zářivých barev i geometrických tvarů, ve kterých se odráží radost a pozitivní myšlení, přestaví svou tvorbu na vernisáži v úterý 23. července 2019 v 17,30 hodin v Informační centru Šumperk.
Mgr. Markéta Evjáková se narodila ve Vsetíně, nyní působí v Brně. Jedenáct let navštěvovala Základní uměleckou školu, různé výtvarné kroužky a účastnila se výtvarných soutěží. Na Gymnáziu maturovala z výtvarné výchovy na téma Valašská architektura. S grafickými programy se poprvé setkala na gymnáziu. Kvůli zrakové vadě nemohla studovat výtvarný obor, a tak vystudovala informační výchovu a český jazyk na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Po dokončení studia začala pracovat jako grafička v Deníku.
Dříve malovala barvami, kreslila rudkou i uhlem. Nejraději kreslila portréty. Od roku 2005 nejvíc kreslí na počítači, na kterém může pracovat díky zvětšení. Nemaluje žádnou nestandardní pomůckou, ale běžnou počítačovou myší v grafických programech.
Vernisáž, která proběhne v rámci 25. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, připravuje šumperská odbočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ve spolupráci s Informačním centrem města Šumperk, Městem Šumperk a Olomouckým krajem.

Adresa a kontakt

Fotogalerie

MARKÉTA EVJÁKOVÁ

Facebook

Vaše komentáře

Mapa umístění

MARKÉTA EVJÁKOVÁ

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA