|  
Olomouc Region Card

#MATEHOLERUCE?

Nacházíte se: ÚvodAkce#MATEHOLERUCE?

Divadlo Šumperk, Komenského 312/3, 787 01 Šumperk, 31.1.2020 od 17:00

Skupina tří mladých lidí se schází na konferenci uspořádané k výročí sametové revoluce, aby promluvili a vyjádřili se k této významné události našich dějin. Jejich proslovy se však, jak se časem ukáže, stejně jako k minulosti vztahují i k naší současné situaci. Je to náhoda, nebo i po třiceti letech je stále co řešit? Demokracie vyžaduje neustálou obezřetnost, ta je cenou za svobodu. Je tedy stále třeba bojovat. Ale co můžeme udělat pro zachování těchto hodnot v našem státě? Stávkovat? Diskutovat? Protestovat?

Nebo máme doopravdy holé ruce?

Divadlo Šumperk uvede na malé scéně (Hrádek) novou autorskou inscenaci #MateHoleRuce?. Půjde o inscenaci pracující s formou stand-upu a přímého projevu herce k divákovi. Projekt vzniká formou autorského divadla, herci tedy na inscenaci spolupracují už od samotného začátku, podílejí se na scénáři, stávají se spoluautory díla, které vzniká pod režisérským vedením Štěpána Gajdoše.

Inscenace se inspiruje nejrůznějšími projevy s politickým obsahem, a to nejen z období Sametové revoluce, ale i ze současnosti. Kromě projevů politiků zkoumá také projevy herců, zpěváků či reportérů. Otevírá otázku komu, od koho a jak by měly být takové projevy přednášeny, tak aby měly smysl a nestaly se z nich jen prázdné fráze bez účinku. Aby rezonovaly a motivovaly. Vyzvaly k zamyšlení a dialogu. A mohou vůbec tak mladí lidé mluvit o politice?

délka představení: 1 hod. bez přestávky

režie: Štěpán Gajdoš

scénář: kolektiv divadla Šumperk

kostýmy: Vojtěch Hanyš

hrají: Ladislava Jančíková, Kryštof Grygar, Vít Hofmann

Adresa a kontakt

Fotogalerie

#MATEHOLERUCE?

Facebook

Vaše komentáře

Mapa umístění

#MATEHOLERUCE?

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2020 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA