|  
Olomouc Region Card

Preludium Aloise Motýla - MOTÝLI ŠUMPERK & DĚTSKÝ PĚVECKÝ SBOR LOUČŇÁČEK a TAPTÝDA

Nacházíte se: ÚvodAkcePreludium Aloise Motýla - MOTÝLI ŠUMPERK & DĚTSKÝ PĚVECKÝ SBOR LOUČŇÁČEK a TAPTÝDA

Klášterní kostel, 18.2.2019 od 19:00

U druhého koncertu 46. ročníku festivalu PRELUDIUM ALOISE MOTÝLA se můžete těšit na společný koncert skvělých místních pěveckých sborů. V roce 2019 si navíc připomínají kulatá výročí. V případě Motýlů to jsou nedožité devadesáté narozeniny zakladatele sboru Aloise Motýla. Loučňáček letos oslaví neuvěřitelných třicet let od svého založení. Festival se koná za finanční podpory Města Šumperka a Olomouckého kraje.

Festival Preludium Aloise Motýla vstupuje do 46. ročníku

ŠUMPERK. Letošní Preludium Aloise Motýla se dramaturgicky vrací k původnímu konceptu, a to pomoci v počátku kariéry mladým a začínajícím umělcům.

Zahajovací koncert se uskuteční v pondělí 4. února a nabídne propojení vášnivého flamenca s vlivy latinskoamerické a sefardské hudby, jež se stala inspirací pro world music projekt AZAHAR. Na jednom pódiu se setkají uruguayský basista Andrés Ibarburu, izraelský perkusista Azar Abou a kytarista Petr Vít s osmnáctiletou dcerou Veronicou, talentovanou tanečnicí flamenca.

Na následujícím koncertu festivalu se v pondělí
18. února představí skvělé místní souboryMOTÝLI ŠUMPERK & DĚTSKÝ PĚVECKÝ SBOR LOUČŇÁČEK a TAPTÝDA. V roce 2019 si připomínají kulatá výročí. V případě Motýlů to jsou nedožité devadesáté narozeniny zakladatele sboru Aloise Motýla. Loučňáček letos oslaví neuvěřitelných třicet let od svého založení.

Účast v dalším programu na 4. a 18. března přislíbili dva nadějní mladí umělci - patnáctiletý akordeonista Martin Kot je v současnosti jedním z největších hudebních talentů v Česku a čtrnáctiletému klavíristovi Radkovi Bagárovi se přezdívá brněnský Mozart.

Všechny uvedené koncerty Preludia Aloise Motýla se konají v Klášterním kostele v Šumperku od 19 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v pokladně Domu kultury Šumperk v pracovní dny od 14 do 18 hodin.

Adresa a kontakt

  • Informační centrum Šumperk, Hlavní třída 14, Šumperk 787 01
  • tel.: 583 214 000
  • www: www.infosumperk.cz
  • Informační centrum Šumperk

Fotogalerie

Preludium Aloise Motýla - MOTÝLI ŠUMPERK & DĚTSKÝ PĚVECKÝ SBOR LOUČŇÁČEK a TAPTÝDA Preludium Aloise Motýla - MOTÝLI ŠUMPERK & DĚTSKÝ PĚVECKÝ SBOR LOUČŇÁČEK a TAPTÝDA Preludium Aloise Motýla - MOTÝLI ŠUMPERK & DĚTSKÝ PĚVECKÝ SBOR LOUČŇÁČEK a TAPTÝDA Preludium Aloise Motýla - MOTÝLI ŠUMPERK & DĚTSKÝ PĚVECKÝ SBOR LOUČŇÁČEK a TAPTÝDA

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA