|  
Olomouc Region Card

RÁCHEL SKLENIČKOVÁ

Nacházíte se: ÚvodAkceRÁCHEL SKLENIČKOVÁ

KOSTEL ZVĚSTOVÁNÍ PANNY MARIE, ul. Kladská, Šumperk, 787 01, 12.6.2019 od 17:00

Ráchel Skleničková, úžasná nevidomá klavíristka, vystoupí ve středu 12. června od 17 hodin v kostele Zvěstování Panny Marie v Šumperku. Ráchel patří k těm lidem, kteří dokázali hudbou nahradit leccos z toho, co jim odepřela ztráta zraku - narodila se totiž jako zcela nevidomá. Je příkladem osobnosti, kde se mimořádné nadání mísí s houževnatostí a pílí, a hovoří se o ní jako o zázračném talentu.

Je absolventkou Konzervatoře Jana Deyla v oboru klavír, má za sebou již celou řadu hudebních úspěchů - vystupuje na interpretačních soutěžích doma i v zahraničí. Skladby studuje ze speciálních přepisů do Braillova písma hmatem, jednotlivé pasáže se tedy musí učit rovnou zpaměti. Mluví několika světovými jazyky, včetně finštiny. Je studentkou HAMU a vystoupila jako host s Pražskou filharmonií pod taktovkou dirigenta Jakuba Kleckera.

"Koncert, který probíhá v rámci 25. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, připravuje šumperská odbočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ve spolupráci s městem Šumperk a Olomouckým krajem.

Adresa a kontakt

Fotogalerie

RÁCHEL SKLENIČKOVÁ

Facebook

Vaše komentáře

Mapa umístění

RÁCHEL SKLENIČKOVÁ

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA