|  
Olomouc Region Card

SLAVNOSTI MĚSTA ŠUMPERKA 2019

Nacházíte se: ÚvodAkceSLAVNOSTI MĚSTA ŠUMPERKA 2019

Město Šumperk, 30.5. – 2.6.2019

Slavnosti města Šumperka od čtvrtku 30. května do neděle 2. června 2019. Čtvrtek bude v Pavlínině dvoře patřit divadlu - na programu bude odpolední představení pro děti a večer pak divadlo pro dospělé diváky.

Páteční odpoledne bude věnováno dětem. V Pavlínině dvoře budou nachystány atrakce v podobě skákacího hradu a nafukovací skluzavky, ve spolupráci se Střediskem volného času Doris Šumperk chystáme také tvořivé dílničky pro děti. Hlavním lákadlem je pak koncert oblíbené české skupiny WOHNOUT. Matěj a Honza Homolovi s Jirkou Zemánkem a Fenkem přijedou do Šumperka představit svou novou desku Miss Maringotka, zahrají také i své známé hity. Dalšími účinkujícími budou skupiny Sioux, Late Harvest a Dub Band.

Sobota se jako již tradičně ponese v duchu historie a romantiky a odehraje se v Sadech 1. máje -v parku za Vilou Doris. Na letošní rok vychází 400. výročí připojení se Moravy ke stavovskému povstání, 350. výročí velkého šumperského požáru a hlavně 340. výročí zahájení čarodějnických procesů přímo v Šumperku - tematicky bude den věnován právě těmto událostem 17. století. Den pak vyvrcholí velkým kostýmovaným průvodem, slavnostní ceremonií a výpravným ohňostrojem.

Neděle bude patřit sportu. V rámci programu Slavností města Šumperka chystáme první ročník běžeckého závodu pro širokou veřejnost historickým centrem města s názvem ŠumpeRUN Registrace do závodu byly spuštěny již 1. února, během prvního týdne byla ale kapacita závodu naplněna, pořadatelé tak zvažují navýšení.

www.slavnosti-mesta.cz

Adresa a kontakt

Fotogalerie

SLAVNOSTI MĚSTA ŠUMPERKA 2019

Facebook

Vaše komentáře

Mapa umístění

SLAVNOSTI MĚSTA ŠUMPERKA 2019

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA