|  
Olomouc Region Card

VOJNARKA / Veřejná sbírka pro Elišku / prodej vstupenek pouze na pokladně divadla

Nacházíte se: ÚvodAkceVOJNARKA / Veřejná sbírka pro Elišku / prodej vstupenek pouze na pokladně divadla

Divadlo Šumperk, Komenského 312/3, 787 01 Šumperk, 23.11.2019 od 17:00

Divadlo se rozhodlo, že pomůže šumperské rodině, která se stará o tříletou postiženou Elišku. Dívenka má dva starší sourozence Kateřinu a Tomáše. Tatínek je hasič a maminka je v domácnosti, protože péče o Elišku zabírá 24 hodin denně. "U naší dcery se objevily zdravotní komplikace a zhruba po čtyřech, pěti měsících od narození se její psychomotorický vývoj začal zpomalovat," vyprávějí rodiče. Eliška musí pravidelně cvičit, nejvíce jí pomáhá rehabilitační metoda TheraSuit. Tuto rehabilitaci však pojišťovny neproplácejí, proto na ni musí rodina hledat peníze ve svém rozpočtu. To však není jednoduché, protože jeden cyklus přijde na 25 tisíc korun a Eliška těchto sérií cvičení potřebuje tři až čtyři za rok.
Elišce jsou téměř tři roky, ale v důsledku poruchy psychomotorického vývoje je na úrovni desetiměsíčního dítěte. Bez pomoci se nenají ani nenapije. V současné době už ale začíná dělat první krůčky, "I přes všechna zdravotní negativa se Eliška stále usmívá a je pro své okolí zdrojem velké radosti," říkají rodiče. Ti sice dostávají peníze od státu, ale na rehabilitace a veškeré další náklady spojené s péčí o Elišku to nestačí. Proto je finančně podporuje také rodina, přátelé i kolegové táty hasiče. Nyní se do týmu pomocníků přidává i Divadlo Šumperk.
"Seznámil jsem se s osudem této rodiny a její příběh mě natolik oslovil, že jsem se rozhodl také pomoci. V sobotu 23. listopadu uspořádáme představení spojené se sbírkou pro malou Elišku," uvedl ředitel divadla Matěj Kašík.

2 hod. 10 min. vč. přestávky / veškerý výtěžek ze vstupného bude věnován na potřeby spojené s Eliščinou léčbou - úhradu rehabilitačního cvičení TheraSuit.

www.divadlosumperk.cz.

Adresa a kontakt

Fotogalerie

VOJNARKA / Veřejná sbírka pro Elišku / prodej vstupenek pouze na pokladně divadla

Facebook

Vaše komentáře

Mapa umístění

VOJNARKA / Veřejná sbírka pro Elišku / prodej vstupenek pouze na pokladně divadla

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA