|  
Olomouc Region Card

XIII. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DUCHOVNÍ VOKÁLNÍ HUDBY

Nacházíte se: ÚvodAkceXIII. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DUCHOVNÍ VOKÁLNÍ HUDBY

Šumperk, Kostel Zvěstování Panny Marie, 14. – 17.9.2017

Tradice, vždy i trochu jinak aneb FESTIVAL JE JIŽ ZA DVEŘMI!

Krátce po letních prázdninách, 14. - 17. září, proběhne v Šumperku a okolí XIII. Mezinárodní festival duchovní vokální hudby. Tradiční událost v našem regionu, která vždy nově potěší a zaujme pestrou paletou programu, a rozezní místní kostely hudbou, která se dokáže v člověčím srdci dostat za hranice možností slov. Nahlédněme organizátorům pod pokličku, co letos připravují.

Festivalu se zúčastní brněnský profesionální vokální kvintet Societas Incognitorum, který pod uměleckým vedením muzikologa Eduarda Tomaštíka objevuje a vynáší ze zapomnění hudební skvosty české a moravské provenience, povětšinou ze 16. a 17. století. Vychutnáme si tzv. informovanou interpretaci a strhující podání!

Těšme se na osvěžující a intenzivní mladou energii pěveckého sboru a orchestru Konzervatoře evangelické akademie v Olomouci a jejich provedení monumentální Korunovační mše W. A. Mozarta - skladby, která se záhy po skonu svého tvůrce stala jednou z nejvýznamnějších skladeb uváděných při korunovacích císařů a králů. Přenese nás přímo do salcburského dómu!

Z Coesfeldu v Severním Porýní k nám zavítá Vokal-ensemble Anna-Katharina, komorní smíšený sbor pracující pod ostřížím zrakem a sluchem mladého charismatického varhaníka a kantora Ralfa Blasiho. Je to krásně zpívající těleso složené z příjemných lidí. Nebudeme je chtít pustit domů!

Akadémia umení v Banské Bystrici je domovem Speváckeho zboru slovenských učiteľov, mužského sboru s impozantní historií trvající od roku 1921, nyní patnáctým rokem pod vedením Štefana Sedlického. Můžeme nechat naplno očarovat naše smysly poslechem bohatě zabarvených hlasů tohoto ryze mužského seskupení. Prý snad na světě není dostatek kladných mužských hrdinů? - Přijďte na koncert SZSU!

Domácí Motýli se sbormistryní Helenou Stojaníkovou nás vezmou do vlídné zahrady dětského sborového zpěvu, která již 55 let dětem poskytuje prostor pro intenzivní růst, a to nejen hudební. Vejděme s duší otevřenou nevšednímu zážitku a nechme se unést průzračnou krásou dětských hlasů!

Hostitelský sbor Oculos meos s dirigentem Vítem Rozehnalem pilně připravuje jak samotný festival, tak i výlet do středověku. Příznivci Karla IV., přijďte okusit hudebního ducha jeho doby!

Adresa a kontakt

Fotogalerie

XIII. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DUCHOVNÍ VOKÁLNÍ HUDBY

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2018 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA