|  
Olomouc Region Card

Závod míru U23

Nacházíte se: ÚvodAkceZávod míru U23

Jeseník, 31.5. – 3.6.2018

Po šesti ročnících lze bez pochybyby konstatovat, že Závod míru se zabydlel mezi naprostou světovou špičku. Již jen to, že třetí rok je zařazen do seriálu světové cyklistické federace UCI jako jeden ze závodů N Cup (Pohár národů), který obsahuje jen šest závodů na celém světě, a spolu s Tour de Avenir patří mezi dva nejprestižnější závody mladých cyklistů do 23 let je toho jasným důkazem.

Závodníci, kteří se umístí na předních místech, tak mnohem snadněji získávají angažmá v prestižních profesionálních stájích.

"A v letošním roce se bude opravdu na co těšit. Skvělá konkurence v čele s mistrem světa z norského Bergenu Cosnefroyem Benoitem z Francie, národní šampioni zúčastněných zemí a v neposlední řadě česká reprezentace," pokračuj Vašíček.

Vše začne 31. května v 17:00 v Krnově na Hlavním náměstí časovkou na dva kilometry. Závod pokračuje v pátek prvního června náročnou klasikářskou etapou s třemi rychlostními a třemi horskými prémiemi s nejvyšším vrcholem etapy - horskou prémii Skřítek (874 m.n.m.) a třemi náročnými okruhy okolo Rýmařova a cílem na náměstí Míru.

Třetí královská etapa z Krnova a cílem na nejtěžším stoupání v České republice na přečerpávací přehradě Dlouhé stráně 1353 m.n.m., které opravdu prověří celé startovní pole, navíc tenhle opravdový kopec absolvují závodníci dvakrát. Místy stoupání dosahuje 18 % a závodníci křižují v horní části sjezdovku.

Nedělní finále startuje v jedenáct hodin v Jeseníku na Masarykově náměstí s cílem po 160 km na Priessnitzově ulici s posledním dvoukilometrovým 12 % stoupáním. Ale rozhodně to nebude jednoduchá vyjížďka. Už jenom horské prémie Rejvíz, Příčný vrch, Hvězda, Lyra a Vidle vzbuzují respekt.

Adresa a kontakt

Fotogalerie

Závod míru U23 opět v Poháru národů

Facebook

Vaše komentáře

Mapa umístění

Závod míru U23

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA