|  
Olomouc Region Card

ŽIVÉ POCHODNĚ V SOVĚTSKÉM BLOKU A JAN ZAJÍC

Nacházíte se: ÚvodAkceŽIVÉ POCHODNĚ V SOVĚTSKÉM BLOKU A JAN ZAJÍC

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, 28. října 1 / 1280, Šumperk, 787 01, 20.2.2020 od 17:00

Přednáška se bude zabývat politicky motivovanými případy sebeupálení, které odehrávaly v letech 1966 - 1969 v sovětském bloku. Nejznámějším radikálním protestem tohoto typu bylo sebeupálení Jana Palacha v lednu 1969. Na přednášce bude zároveň připomenuta i oběť Jana Zajíce.

PhDr. Petr Blažek, Ph.D. známý český historik. Pracuje v Ústavu pro studium totalitních režimů. Je zástupcem ředitele zájmového spolku Centrum pro dokumentaci totalitních režimů.

Zabývá se československými dějinami, dějinami odboje a opozice proti komunistickému režimu a československo-polskými vztahy. Publikoval řadu historických studií, edic dokumentů a rozhovorů s pamětníky. Působil jako odborný poradce u vzniku řady dokumentárních (např. Proces H, Nikomu jsem neublížil, Neznámí hrdinové, Nízká vysoká hra) a hraných (např. Pouta, Hořící keř) historických filmů. Je autorem či spoluautorem výstav o králích Šumavy, dějinách K-231, Janu Palachovi, případech sebeupálení ve světě, vzniku Charty 77 a procesu s členy Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS) v roce 1979. Je hlavním autorem webových stránek o Palachovi, expozice Národního muzea v Památníku Jana Palacha ve Všetatech a webových stránek o dějinách VONS. Je členem redakční rady časopisu Securitas Imperii. V lednu 2017 byl Senátem Parlamentu České republiky zvolen členem Etické komise České republiky. Petr Blažek je členem správní rady Muzea paměti XX. století, jehož založení schválilo 19. září 2019 Zastupitelstvo hlavního města Prahy.

Adresa a kontakt

Fotogalerie

ŽIVÉ POCHODNĚ V SOVĚTSKÉM BLOKU A JAN ZAJÍC

Facebook

Vaše komentáře

Mapa umístění

ŽIVÉ POCHODNĚ V SOVĚTSKÉM BLOKU A JAN ZAJÍC

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2020 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA