Dopravci měnili jízdní řády


Nacházíte se:
08.03.2011

Nové jízdní řády platí od neděle 6. března. Změny přichystaly jak České dráhy, tak i provozovatelé autobusové přepravy.

Nejvýznamnější změnou je z důvodu zkrácení čekací doby v Bludově uspíšení odjezdu osobního vlaku 13005 ze Šumperka. Nově jede již v 7:30, do Zábřehu na Moravě dojede v 7:54. Dále pak osobní vlak z Jeseníku do Šumperka v 18:55 bude nově jezdit v úseku Jeseník - Lipová Lázně denně (dosud v tomto úseku nejezdil v neděli). Dráhy zrušily sobotní spoj osobního vlaku (Os 3605), který nepojede v sobotu mezi Šumperkem (odjezd 5:34) a Bludovem. Naopak snadnější doprava pak čeká na cestující u sobotního spoje ze Šumperka v 5:27, u kterého bude řazen přímý vůz (Os 3733/3605 ze Šumperka před Bludov do Jeseníku). Cestující tak nyní jedou bez dosavadního přestupování v Bludově.

Změny v autobusové dopravě se dotýkají cestujících do Oskavy a Třemešku. Byly zrušeny sobotní a nedělní dopolední spoje ze Šumperka přes Nový Malín do Třemešku. Nový spoj pojede o víkendech v půl druhé odpoledne, ale jen do Mladoňova. Také podvečerní autobusy v pracovní dny a zpáteční spoje, které na tyto linky navazovaly, nyní jezdí pouze do Mladoňova.

Rozvoj dopravní infrastruktury a dopravní obslužnosti v Olomouckém kraji bude tématem plánovaného setkání odborníků v Regionálním centru Olomouc, které se uskuteční 21. března. Konference k rozvoji dopravy v Olomouckém kraji je určena poslancům a senátorům, zastupitelům kraje, starostům měst a obcí, dopravcům a zástupcům odborných firem.