Expozice Čarodějnické procesy přilákala tisíce návštěvníků


Nacházíte se:
28.02.2011

Největší zájem měli návštěvníci města Šumperka v loňském roce o expozici Čarodějnické procesy. Ta se otevřela veřejnosti v dubnu 2010 ve sklepeních Evropského domu setkávání, zvaného Geschaderův dům. Během první návštěvnické sezóny ji zhlédlo více než 5 tisíc lidí.

"Na prohlídku expozice Čarodějnické procesy, která je vybavená moderním audio průvodcem guidePORT™, zavítalo 5332 návštěvníků," uvedl referent oddělení kultury a vnějších vztahů Bohuslav Vondruška. Návštěvní kniha je plná pozitivních ohlasů. Expozice vydělala na vstupném bezmála 100 tisíc korun.

Stálá expozice Čarodějnické procesy tak předčila dosud nejpopulárnější prohlídky z věže radnice v Šumperku. Po schodech radnice vystoupaly za vyhlídkou na město i hřebeny Jeseníků téměř čtyři tisíce návštěvníků. Celkově tak vzrostla návštěvnost šumperských turistických atraktivit o padesát procent.

V Geschaderově domě v polovině 17. století žil a podnikal Heinrich Peschke. Právě on a jeho manželka Marie patřili spolu se šumperským farářem Kryštofem Aloisem Lautnerem k nejznámějším obětem čarodějnických procesů.

Expozice tematicky navazuje na průvodcovský procházkový okruh Šumperkem nazvaný Kde v Šumperku žily čarodějnice. Geschaderův dům je také jedním ze zastavení na Čarodějnické cyklotrase, která vede po stopách čarodějnických procesů od Mohelnice přes Šumperk až do Zlatých Hor.

http://www.jeseniky-tourism.cz/cil/expozice-carodejnicke-procesy