Lázně Dolní Lipová


Nacházíte se:
Lázně vyhlášené úspěchy při léčbě kožních chorob, obezity a cukrovky. Počátky lázní jsou neodmyslitelně spjaty se jménem jejich zakladatele Johanna Schrotha (1798 - 1856), který založil lázně v roce 1829.

Obec Lipová-lázně leží v údolí říčky Staříč a její okolí skýtá bezpočet turistických příležitostí. V blízkosti Lipové naleznete i dvě lyžařská střediska - Horní Lipová a Miroslav. Muzeum v železniční stanici Horní Lipová přibližuje celou historii tratě Hanušovice - Jeseník, která je pro své četné zákruty a značné převýšení nazývána Slezský Semmering.

V letních měsících možnosti cykloturistiky, pěší turistiky, návštěvy krápníkových jeskyní, hradů a zámků, objevování přírodních krás a historických památek, koupání, tenis, squash, volejbal, nohejbal, taneční večery.

Léčebné procedury
Jsme lázně s dlouholetou tradicí v léčbě metabolických a kožních onemocnění, obezity, onemocnění štítné žlázy, poruch metabolismu tuků (hyperlipoproteinemie) a cukru (diabetes mellitus) a všech neinfekčních chronických forem kožních chorob. U lupénky (psoriázy) provádíme i léčbu její obávané komplikace - psoriatické artritidy - postižení kloubů.

V lázních jsou léčeni nejenom dospělí, ale i děti od věku 3 let. Děti od 3 do 6 let však pouze v doprovodu dospělé osoby. Pro samoplátce nabízíme možnost léčby originální Schrothovou léčebnou kúrou.

Lázně Dolní Lipová využívají pro léčbu svých klientů všechny dostupné moderní léčebné a rehabilitační postupy - léčbu dietou, celkově i lokálně aplikované léky, kompletní škálu fyzioterapeutických postupů a z nich zejména různé formy léčby světlem (fototerapie) a pohybem (kineziterapie), oblíbené přísadové koupele a masáže. Lázně přidávají něco, co v žádném zdravotnickém zařízení získat nemůžete - podhorské, mírně dráždivé chladnější klima, klidné prostředí s ochotným personálem vytvářejícím jinde těžko získatelnou pohodu přispívající k psychické vyrovnanosti.

Co se léčí
Lázně Dolní Lipová se zaměřují zejména na léčbu:

• kožních onemocnění • metabolických a endokrinních chorob • obezity dospělých, dětí i dorostu

Poskytují jak komplexní lázeňské služby plně hrazené zdravotními pojišťovnami, tak příspěvkovou a samopláteckou léčbu. Léčebný program pro pacienta je volen individuálně na základě komplexního vstupního vyšetření lázeňským lékařem. K léčbě našich pacientů využíváme moderních a osvědčených léčebných postupů.

U dermatologických indikací jsou základem léčby oblíbené bylinné a další přísadové koupele, všechny formy světloléčby, lokálně (ev. i celkově) aplikované léky, psychoterapie a dietoterapie. Výrazně rozšířeny byly možnosti léčby psoriatické artritidy (postižení kloubů). K léčebnému ovlivnění této obávané komplikace lupénky využíváme především pohybové léčby prováděné v souladu s moderními principy léčebné rehabilitace. Dle aktuálního stavu pacienta ji doplňujeme různými druhy fyzikální terapie - mechanoterapií včetně ultrazvuku, termoterapií (parafín, kryo), fototerapií (laser), elektroterapií, magnetoterapií a hydroterapií.

Základem léčby u pacientů s thyreopathiemi je klimatoterapie. Podhorské klima dle mnohaletých zkušeností přispívá jednoznačně k pozitivnímu ovlivnění těchto chorobných stavů. U stavů po operaci štítné žlázy je naší snahou odstraňovat eventuální důsledky vlastního operačního výkonu, kontrolujeme dostatečnost a kvalitu funkce hormonů štítné žlázy.

Podstata léčby pacientů s poruchami metabolismu glycidů a lipidů v Lázních Dolní Lipová spočívá v dietoterapii, pohybovém režimu a edukačním programu, doplňující program pak zohledňuje aktuální stav nemocného. Nedílnou součástí je laboratorní sledování účinku léčby.

Ostatní aktivity

ozdravné pobyty, lázeňská turistika

Adresa a kontakt


Lázeňská 248
790 61, Lipová- Lázně