|  
Olomouc Region Card

Skryté příběhy - poznejte Jeseníky a užijte si dobrodružství!

Nacházíte se: ÚvodSkryté příběhy - poznejte Jeseníky a užijte si dobrodružství!


Vyberte si trasu a vyrazte s dětmi na rodinný výlet za zábavou a dobrodružstvím!

V Jeseníkách byly zřízeny tři výletní trasy, "mise", určené primárně pro děti mladšího školního věku, ale díky poutavému audio-vyprávění se zabaví i děti starší. Jedná se tedy o propojení nenáročného pohybu, pobytu na čerstvém vzduchu s moderní technologií chytrých telefonů.

Postup je jednoduchý - návštěvníci si stáhnou mobilní aplikaci Skryté příběhy (včetně map), vyberou si trasu, zaregistrují se a můžou se příjemně bavit. Během výletu se zaposlouchájí do příběhu historické postavy propojené s daným místem a na jednotlivých zastaveních vyplní úkoly vedoucí k řešení zadaného problému. I přestože budou mít svůj mobilní telefon v off-line režimu, na trase se neztratí a audio-instrukce je provede poutavým příběhem bez datového připojení. Finální odměnou za splněnou misi je vyřešení úkolu a gratulace formou selfie s danou historickou postavou.

Klepáčov - mise "Jeseničtí skřítci"

Jsou skřítci dobří nebo špatní? Jeseničtí skřítci jsou bytosti veskrze dobré, ale nebylo tomu tak vždy. Kdy se ze zlých skřítků stali hodní, se dozvíte díky nové geolokační hře pro rodiny s dětmi Skryté příběhy. Tato venkovní hra funguje jako mobilní aplikace a má jednu ze svých misí v údolí Klepáčova a v sedle Skřítek. Mise se jmenuje "Jeseničtí skřítci", je dlouhá přiměřených 4,5 km a zavede vás do dob osídlování Jeseníků do roku 1270. Průvodce vám bude dělat osadník Jan, který se snaží přijít na to, proč jsou lidé v jeho okolí plní strachu a špatných myšlenek.

Ke hře potřebujete chytrý telefon s aplikací Skryté příběhy, která je zdarma ke stažení na Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.gameleon.sp či iTunes https://itunes.apple.com/app/id1125920358).
Instrukce a mapu k misi si stáhnete do telefonu, abyste se v terénu obešli bez datového připojení, a pak už stačí jen pohodlné boty a chuť užít si s dětmi společné dobrodružství.

Zlaté Hory, Heřmanovice - mise "Zmizelé valouny"

Největší celistvé kusy zlata, které se kdy našly v českých zemích, byly ze Zlatých Hor. Valouny se našly v letech 1590 a 1591 vážily 1,4 a 1,7 kg. Bylo rozhodnuto, že budou věnovány císaři Rudolfovi II. do jeho mineralogické sbírky, ale dnes už nikdo neví, kde jsou. Případ, kdy se valouny ztratily ještě před předáním císaři, nyní můžete vyřešit i vy sami, když se vydáte do Zlatých Hor na misi "Zmizelé valouny" v rámci venkovní hry Skryté příběhy. Tato hra je určena rodinám s dětmi a potřebujete k ní jen chuť vyrazit na výlet a chytrý telefon.
Právě do něj si zdarma stáhnete aplikaci Skryté příběhy (k dispozici na Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.gameleon.sp či iTunes https://itunes.apple.com/app/id1125920358) a instrukce včetně mapy 15km dlouhého výletu, abyste se v terénu obešli bez datové připojení. Ale pozor! Až vaše děti vyzkouší tenhle dobrodružný výlet do roku 1591, budou chtít jít na další!

Javorník, Račí údolí - mise "Vysoká cena hudby"

Věděli jste, že Javorník byl svého času centrem kultury, kam se na koncerty sjížděla honorace z celého kraje? Mělo to však jeden neblahý důsledek. O něm se dozvíte v nové misi rodinné venkovní hry Skryté příběhy, která vás zavede z Javorníka do Račího údolí.
Hra má podobu mobilní aplikace, která je pod názvem Skryté příběhy zdarma ke stažení na Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.gameleon.sp či iTunes https://itunes.apple.com/app/id1125920358).
Stačí si v aplikaci vybrat misi "Vysoká cena hudby" a stáhnout si instrukce ke hře včetně mapy výletu do mobilu, abyste později nepotřebovali datové připojení. Na trase dlouhé 5,5 km se octnete v roce 1784, kde na vás čeká vratislavský biskup Schaffgotsch, který vám vysvětlí, jaký řeší problém a požádá vás, abyste mu s dětmi plněním drobných úkolů pomohli. Hra je příležitostí pro společnou rodinnou aktivitu, které je zábavná a poučná zároveň. Nemluvě o tom, že Račí údolí je jedním z nejmalebnějších koutů v kraji.

Žádná akce v okolí 10 km
další akce v okolí

Lokalita

Zobrazit na mapě

Ostatní aktivity

  • pěší turistika

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA