Sportovní areál Františkov


Nacházíte se:
Moderní areál na trase mezi Hanušovicemi a Jeseníkem skvěle doplňuje zavedená centra Petříkov a Ramzová, která jsou vzdálena 6 km. Areál ve Františkově si hned získal velkou popularitu, protože nabízí ideální terén včetně zázemí pro rodiny s dětmi.

(mapa střediska)

Hlavní vlek dvoukotva s kapacitou 1200 osob za hodinu vyváží lyžaře na stanoviště, odkud mohou zvolit jízdu po červené sjezdovce v délce 500 m se stometrovým převýšením nebo po modré sjezdovce, která je o sto metrů delší. Pro nejmenší lyžaře je k dispozici dětský lanový vlek dlouhý 65 m. Svahy jsou uměle zasněžovány. Novinkou by měl být letos snowpark pro pokročilejší snowboardisty, začátečníci ale jistě ocení sjezdovku, která je bez příčného sklonu.

Dobré podmínky ve Františkově najdou také příznivci běžeckého lyžování, upravená stopa je propojena na modrou turistickou trasu směrem na Nové Losiny. Pokud si návštěvníci chtějí vyzkoušet novinku, mohou si v areálu zapůjčit sněžnice, nebo teleskopické hole, případně si také do zavazadla přibalit brusle, protože letošní novinkou je kluziště.

V areálu se nachází kvalitní zázemí jako bufet a odpočívárna s dětským koutkem, posedět je možné také u zastřešeného krbového ohniště. Parkoviště je 50 m od spodní stanice vleku a je zdarma.

Ostatní aktivity

zimní sporty

Sjezdovka X Park Františkov

Provoz:
Mimo provoz
Teplota:
-3.1 °C
Sníh:
0 - 0 cm (-)
07. 03. 2020 / 09:27
Dorazilo jaro, zastavilo vlek. Sáňkaři, sjezdovka je vaše!
05. 03. 2020 / 20:01
Milí lyžaři, ještě držíme půlku kopce. Dnes (čtvrtek 5.3.)...
15. 01. 2020 / 17:23
Milí lyžaři, vlek je pro vás v provozu denně. Od 9 do 16 hodin...