Středisko ekologické výchovy Švagrov


Nacházíte se:
Pod Vřesníkem v Jeseníkách leží hluboké údolí s osadou zvanou Švagrov. Už v 70. letech se na Švagrov jezdilo za zážitky, sportováním a novými kamarády na letní pionýrské tábory a nebo na letní soustředění zájmových kroužků.

Švagrov se nachází v jihozápadním cípu III. zóny Chráněné krajinné oblasti Jeseníky na samotě uprostřed lesa 1,5 km od poslední chalupy ve Vernířovicích. Chod areálu zajišťují zaměstnanci SVČ a ZpDVVP Doris Šumperk . Hlavními aktivitami střediska jsou environmentální programy pro skupiny v režii pedagogických pracovníků střediska Švagrov, zájemci si mohou vybrat z půldenních, celodenních a večerních aktivit. Volba tématických programů je v souladu s udržitelným rozvojem a s minimálním dopadem na životní prostředí, přizpůsobené věku a schopnostem účastníků.

Mimo týdenní pobyty nabízí Švagrov akce pro rodiče s dětmi, prarodiče s vnuky a jiné otevřené akce v duchu environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty, a to hlavně o víkendech.

Provoz střediska Švagrova je plánován od jara do jara. Kapacita celého zařízení činí 50 lůžek v budově a v létě se zvýší kapacita o 40 lůžek v chatkách.

Pro účastníky jsou k dispozici dvě učebny pro 30 osob, artdílna pro 16 osob a sál, který pojme až 100 osob, učebny a sál jsou vybaveny audio a video technikou

Potraviny na přípravu jídel pochází převážně od místních zemědělců, firem a prodejen.

V areálu se nachází víceúčelové hřiště, ohniště a jezírko na pozorování života obojživelníků, broukovitě, hadoviště a jiné úkryty pro živočichy.

V jedné z mnoha místností mohou návštěvníci získat informace a zároveň zhlédnout miniexpozici LČR s.p. a CHKO Jeseníky

Ostatní aktivity

ozdravné pobyty, výstava, agroturistika, ekoturistika

Adresa a kontakt


SVČ a ZpDVPP Doris Šumperk
Komenského 9
78701 Šumperk