|  

Cyklistika a cykloturistika

Jeseníky jsou se svými podhorskými a horskými silničkami, lesními cestami a horskými pěšinami opravdovým cyklistickým rájem pro vyznavače všech druhů cyklistiky. Pro adrenalinové nadšence zde navíc v posledních letech vyrostlo hned několik trail center a bike parků, které patří k nejlepším v České republice.

Cykloturistika

V Jeseníkách a Rychlebských horách si na své přijdou nároční cykloturisté i cyklističtí začátečníci a rodiny s dětmi. Dostatek značených tras umožňuje výběr trasy dle osobních schopností a preferencí každého jedince či skupiny. Všechny trasy v této sekci jsou sjízdné i na trekingovém kole.

Rekreační cyklisté
Pohodová cyklistika a výlety po horách i v podhůří jsou stále oblíbenější aktivitou, ke které Jeseníky přímo vybízejí. V této sekci naleznete trasy různé délky, všechny jsou sjízdné na trekingovém kole.
Rodiny s dětmi
Jezdíte na kole s vašimi nejmenšími nebo s ratolestmi v cyklistickém vozíku za vaším kolem? Jeseníky a jejich podhůří nabízejí i pro vás nespočet tras.Horská kola

Kde jinde jezdit na horském kole než na horách. Jeseníky jsou protkány bezpočtem horských cest a pěšin, které vybízejí k výšlapům různé náročnosti. V Jeseníkách a Rychlebských horách bylo také v minulých letech vybudováno několik trail center a bike parků, které patří k těm nejlepším v České republice.

Dálkoví cyklisté
Pro ty, kteří rádi hltají kilometry jsou jesenické lesní a horské pěšiny a cesty opravdovým rájem. V této sekci naleznete trasy různé obtížnosti pro horská kola.
Terénní cyklisté (bikeři)
Pro milovníky adrenalinu, ale i trailové začátečníky vyrostlo v Jeseníkách a Rychlebských horách hned několik trail center a bike parků špičkové úrovně. Součástí většiny z nich je také půjčovna celoodpružených kol, cykloservis a další služby.


Copyright © 2009 – 2018 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA