|  
Navštivte Jeseníky
Navštivte Jeseníky

Lyžařské běžecké trasy

Jeseníky jsou se sousedním Králickým Sněžníkem a Rychlebskými horami protkány více než tři sta kilometry bezvadně udržovaných lyžařských běžeckých tras. Všechna tři pohoří propojuje jedinečná zimní tepna, tzv. Jesenická lyžařská magistrála.

Magistrála bílou stopou propojuje ta nejvyhledávanější střediska běžeckého lyžování severní Moravy.
Náruživí běžkaři si trasu servírují jako výživné víkendové sousto, její atmosféru si ovšem samozřejmě můžete vychutnat po částech na jednotlivých úsecích nebo přidružených okruzích. Níže vám představujeme jednotlivé lokality.

Informace o aktuálním stavu upravovaných stop v Jeseníkách vám přinášíme každý pátek zde a průběžně na www.bilestopy.cz.


 

Olomoucký kraj Šumperk Mikroregion Jesenicko
Loučná nad Desnou Rapotín Sobotín Petrov nad Desnou

Údržba lyžařských běžeckých tras v Jeseníkách probíhá za finančního přispění Olomouckého krajeměsta ŠumperkaMikroregionu Jesenicko, obcí: Velké Losiny, Loučné nad Desnou, Rapotína, Sobotína, Petrova nad Desnou. Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu údržbu tras v Jeseníkách koordinuje.

Jesenická lyžařská magistrála

Jesenická lyžařská magistrála

Magistrála začíná v centru zimních radovánek na Dolní Moravě a směrem přes chatu Návrší pod Kralickým Sněžníkem doputujete na Paprsek, Ramzovou, Červenohorské sedlo, Švýcárnu, Ovčárnu a odtud okolo bývalé chaty Alfrédky na sedlo Skřítek a do Vikýřovic.

Horská služba

Horská služba

Dostali jste se na horách do nepříjemné situace, neváhejte se obrátit na Horskou službu s nepřetržitým provozem. NON-STOP SOS 1210

Dolní Morava

Dolní Morava

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 15. 1. 2019: Díky silnému sněžení a větru nyní opět nedoporučujeme běžkování! Hlavně úseky ve vyšších polohách Jesenické magistrály budou zafoukány většími závějemi. Zítra dopoledne má sněžení ustat a mělo by nastat sice mrazivé, ale konečně pěkné počasí ;-) Zítra odpoledne proto vyrazí rolba do terénu a upraví všechny trasy. 11. 1. 2018 upraven okruh Zbojnická včetně přilehlých spojek a okruhu Větrný vrch. Připraveny jsou také okruhy Nad Vesnicí, Slaměnka, Pod Chlumem a Mokřiny. Dále je upravena Jesenická magistrála v úseku Dolní Morava - Ramzová.

 Staré Město

Staré Město

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 11. 1. 2019: Upraveny okruhy Mokřiny, Přes Zatáčku smrti. Dále jsou upraveny spojky Návrší - Pod Ludmilou, Jasaní hřbet - Nad Vysokoua, Chlupenkovec - Krupná sedlo. Jesenická lyžařská magistrála je upravena v úseku Dolní Morava - Ramzovou.


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA