|  
Olomouc Region Card
Nacházíte se: ÚvodNovinkyHejtman Ladislav Okleštěk otevřel Přístav

Hejtman Ladislav Okleštěk otevřel Přístav

21.03.2018

Domov se zvláštním režimem určený mužům a ženám nad 26 let funguje od pondělka v Šumperku. Zařízení slouží lidem, kteří se nacházejí v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení a kvůli špatnému zdravotnímu stavu nezvládají běžný život. Přístav, jak se objekt nazývá, nabídne pomoc více než třem desítkám klientů.

"Olomoucký kraj projekty v sociální oblasti aktivně podporuje. Významnou investici chystáme na sousedním Zábřežsku a rádi pomáháme i zde v Šumperku. Rád bych dodal, že krajská podpora by byla k ničemu, kdyby nebylo úžasné práce lidí z Armády spásy," řekl při zahájení provozu nového zařízení hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Provoz budovy a zajišťování služeb obstará Armáda spásy v nevyužívaném objektu bývalé učňovské školy.

"Cílem Domova Přístav je poskytnout klientům podmínky pro důstojný a kvalitní život. Nabízíme jim prostor, kde mají možnost si v co největší míře zachovat fyzickou a psychickou soběstačnost," vysvětlil David Jersák, oblastní ředitel Armády spásy pro Střední Moravu.

Vybudování zařízení přišlo na více než třiadvacet miliónů korun, zhruba sedmnáct miliónů pokryla dotace od státu a zbytek doplatila šumperská radnice. Armáda spásy získala od Olomouckého kraje příspěvek na provoz ve výši téměř pěti miliónů korun.

"Věřím, že domov bude sloužit nejen občanům města, ale i obyvatelům z celého Olomouckého kraje. Zařízení tohoto typu je totiž v našem regionu jediné," připomněl místostarosta Šumperka Tomáš Spurný.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA