|  
Olomouc Region Card
Nacházíte se: ÚvodNovinkyKam se vydat za nejlepšími snowparky

Kam se vydat za nejlepšími snowparky

30.12.2019

Už je to neuvěřitelných patnáct let, co režisér Karel Janák natočil nejnavštěvovanější film roku 2004. Snowboarďáci tehdy strhli vlnu euforie i mimo promítací sály. Novopečení nadšenci do prkna zaplavili sjezdovky. Kde si jízdu na snowboardu užijete dnes? Vyberte si z nejlepších snowparků v Jeseníkách.

Jeden z top snowparků pro všechny rookies, začátečníky a mírně pokročilé u nás už několik let budují "šejpři" na Paprsku. Tamní snowpark se svou kilometrovou lajnou plnou kickerů a překážek je jednoznačně nejdelším a nejnabitějším na Moravě. Na Paprsku je samozřejmostí umělé zasněžování i každodenní rolbování a šejpování.

Za "mekku moravského snowboardingu" je považován flowpark v areálu Větrný vrch na Dolní Moravě. Snowpark je dlouhý sedm set metrů. Skoky, z nichž většina má hliněný základ jsou doplněny různými raily od základních bedýnek po složitější překážky. Součástí "Větráku", jak se areálu familiárně říká, je také nejdelší crossová trať u nás, na níž se pravidelně jezdí skicrossové a snowboardcrossové české poháry a mistrovství republiky.

Pod taktovkou zkušených snowboardistů a freestyle jezdců vzniká druhým rokem opravdu nabušený a dokonale upravovaný snowpark na jižních svazích ski areálu Červenohorské sedlo. Jeho překážky a až dvanáctimetrové skoky byste si opravdu neměli nechat ujít!
Menší, ale přesto oblíbený snowpark se nachází také v resortu Dolní Morava pod lanovkou U Slona, kde je za ideálních sněhových podmínek k dispozici celkem 8 kovových překážek a skoků různých velikostí. Snowpark je součástí crossové tratě, která začíná závodními brankami a pokračuje zatáčkami a skoky.

Fotogalerie

Snowpark

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2020 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA