|  
Olomouc Region Card
Nacházíte se: ÚvodNovinkyLesníci závodí na lyžích – letos v areálu Kouty nad Desnou

Lesníci závodí na lyžích – letos v areálu Kouty nad Desnou

07.01.2018

18. -21. ledna 2018 se z celé České republiky sjedou do lyžařského areálu v Koutech nad Desnou zaměstnanci lesnických firem, studenti lesnických škol, zástupci vlastníků lesa a subjektů podnikajících v lesnictví aby se zúčastnili LYŽAŘSKÝCH SOUTĚŽÍ LESNÍKŮ ČR.

Po dvacáté třetí lesníci změří síly ve třech zimních disciplínách - OBŘÍ SLALOM, BĚH SE STŘELBOU A KOMBINACE. Soutěže probíhají 2 dny - 19. a 20. 1. 2018, ve 14 kategoriích.
Pohyb v terénu za každého počasí je pro většinu lesníků běžnou každodenní rutinou, závody jsou tak pro účastníky sportovně společenskou akcí, při níž lze porovnat kondici, ale i navázat kontakty s ostatními " lesáky".

V našem regionu se závody konaly už 4 x - v roce 1998 a 1999 na Červenohorském sedle, v roce 2009 v Adolfovicích a Červenohorském sedle. Poslední ročník závodů organizovala Lesní správa Ruda nad Moravou, soutěž v běžeckém lyžování proběhla na běžeckých trasách podél hlavního hřebenu Hrubého Jeseníku.
Závody každý rok "rotují" po České republice, v roce 2018 jsou pořadateli zaměstnanci Lesů České republiky, s. p., Lesní správy Loučná nad Desnou a Krajského ředitelství Šumperk. Soutěže tradičně zajišťuje SPAL-L - "Spolek pro aktivity lesáků - lyžařů". Cílem akce je propagace zimních sportů, lesníků i lesnictví. Závody tradičně podporují především Lesy České republiky, s. p., Vojenské lesy a statky ČR, s. p., společnost PDS, s.r.o. Každoročně se k podpoře lesnických závodů připojí také několik významných regionálních subjektů. Letos jsou to Pivovar HOLBA, a. s., Obec Loučná nad Desnou, HELIA SPORT, Marie Hrochová a další.

Areál v Koutech nad Desnou je v uvedené dny v běžném provozu i pro veřejnost, jen 19. 1. 2018 dopoledne s částečným omezením po dobu konání závodů v obřím slalomu.

Fotogalerie

Lesníci závodí na lyžích – letos v areálu Kouty nad Desnou Lesníci závodí na lyžích – letos v areálu Kouty nad Desnou Lesníci závodí na lyžích – letos v areálu Kouty nad Desnou Lesníci závodí na lyžích – letos v areálu Kouty nad Desnou Lesníci závodí na lyžích – letos v areálu Kouty nad Desnou

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2018 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA