|  
Olomouc Region Card
Nacházíte se: ÚvodNovinkyMasarykovo náměstí ozdobí pestrobarevné dýně!

Masarykovo náměstí ozdobí pestrobarevné dýně!

09.10.2017

V sobotu 14. října od 14. hodiny se na Masarykově náměstí v Jeseníku koná 2. ročník Dýňové slavnosti!
V minulosti se v tento čas slavilo Císařské posvícení. Pojďme oslavit konec sklizně a zklidnění v přírodě. Dýňová slavnost slibuje lákavý program! Hned na začátku se dozvíte, jak dopadla anketa Pocitová mapa Jeseníku a o připravované výsadně nové třešňové aleje. O tom, jaké svátky se slavily na podzim na Jesenicku si budeme povídat s historičkou Michaelou Neubauerovou. Vás i Vaše děti pobaví Divadélko Karambol s hrou na jesenické téma: Vincek a tři sudičky a také hudebně - pohybové vystoupení skupiny Domino. V tvořivých dílnách si vyrobíte podzimní dekorace s lektorkami ze SVČ Duha a lampiónky s MC Krteček. Funky Bonkers a California Band jsou sice anglická jména, ale patří jesenickým kapelám, které to rozjedou na pódiu k tanci i poslechu! Vtipnou fotku si odnesete z dýňového fotokoutku. Samozřejmě bude k dostání mnoho regionálních produktů a také třeba podzimní věnce. Také si pochutnáte na různých dobrotách, palačinkách nebo dýňovém café latté a opečete si špekáček!
Hlavní organizátorka akce Martina Seidlerová říká: "Zapojit se do Dýňové slavnosti může úplně každý - jako prodejci nebo do dvou soutěží, které jsou důležitou součástí slavnosti. První je o nejhezčího dýňového bubáka a druhá je o nejlepší dýňovou dobrotu." V soutěži o nejhezčího bubáka mohou soutěžit jak jednotlivci, tak týmy. Stačí doma vyrobeného bubáka přinést na Masarykovo náměstí k registračnímu stánku před zahájením slavnosti. Bubáci budou vystaveni po celé odpoledne na náměstí a lidé budou hlasovat pomocí speciálních kartiček. V 17:30 budou vyhlášeni vítězové, kteří získají diplomy a odměny. Na závěr, v 18 hodin, ve všech bubácích společně rozsvítíme svíčky a vytvoříme kouzelnou podzimní atmosféru. Druhá soutěž je pro všechny, kteří milují gastronomii, soutěž o nejlepší dýňovou dobrotu. Připravte domrotu doma a přineste ji na náměstí, kde ji nabídněte ostatním. Šest malých porcí ale přineste na infostánek pro porotu. Ta v 16 h rozhodne o nejlepší dobrotě a ten, kdo ji uvařil, dostane zajímavou cenu ve formě poukázek do restaurace nebo na poradenství a něco užitečného do domácnosti. Všechny dobroty budou k dostání na stáncích amatérských kuchařů, a tak ochutnat bude moci každý!
Dýňová slavnost ukončí trhovou sezónu 2018. Za celoroční přízeň a podporu Vám děkují pořadatelé - jesenický spolek Sudetikus, z. s. Jeho cílem je oživovat veřejná prostranství, podporovat místní ekonomiku, zapojení obyvatel do života v obci a sousedské vztahy a dávat lidem možnost ukázat, co v nich je! Akce se koná s podporou Olomouckého kraje, Města Jeseník, Městských kulturních zařízení Jeseník a Technických služeb Jeseník. Záštitu nad akcí převzala 1. místostarostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2017 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA