|  
Olomouc Region Card
Nacházíte se: ÚvodNovinkyMČR mládeže ve Vidnavě začalo časovkami

MČR mládeže ve Vidnavě začalo časovkami

08.07.2019

Necelý týden od zahájení elitních šampionátů v silniční cyklistice začalo také Mistrovství České republiky v silniční cyklistice mládeže. V rámci něj se navíc konají také závody juniorek a žen, když termín startů této kategorie byl přesunut z důvodu termínové kolize s EH v Minsku. Mistrovství hostí Vidnava v Jeseníkách, kde se v loňském roce konal Český pohár na silnici.

Program byl zahájen individuálními časovkami, ve kterých o medaile bojovalo přes dvě stě závodníků. Organizátoři připravili perfektně zabezpečenou trasu, která dokonale prověřila výkonnost závodníků.

Jako první o tituly bojovali žáci a žákyně. Mezi chlapci ho vybojoval Ondřej Šilhavý z Kovo Praha, když o pouhé tři vteřiny za ním zaostal Jakub Elbadri (Ivar CS - Author Team), dvacet pět vteřin pak na vítěze ztratil třetí Stanislav Pátík (Tufo-Pardus Prostějov z.s.). V žákyních také putoval titul do Prahy, tentokrát však do týmu Dukla Praha zásluhou Adély Markové. Druhá skončila Vanda Dlasková (TJ AŠ Ml. Boleslav) a třetí Veronika Jadrná (Sportcomplex Břeclav).

Zlaté medaile v kategoriích kadetů a kadetek zase vybojovali závodníci z Moravy. V konkurenci 75 kadetů zvítězil talentovaný Štěpán Telecký (TJ Favorit Brno), když druhý Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor) na něj ztratil šestnáct vteřin, o devatenáct pak zaostal Adam Seeman (TJ Stadion Louny). Kadetkám zase dominovala Anna Jaborníková (Sportcomplex Břeclav), druhá skončila Gabriela Bártová (Tufo-Pardus Prostějov z.s.) a třetí Anna Růžičková (Dukla Praha).

Nejlepší juniorkou v časovce jednotlivkyň se stala Veronika Jandová (TJ Favorit Brno), když porazila druhou Nicole Hartychovou (Mitas Mercedes-Benz Praha Trek) a třetí Alyshu Van Neck (Team Dukla Praha). Ženám dominoval dle očekávání tým Dukly Praha, mistrovský titul obhájila Tereza Korvasová, druhá skončila Jarmila Machačová a třetí Nikola Bajgerová.

Zdroj: www.roadcycling.cz

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA