|  
Olomouc Region Card
Nacházíte se: ÚvodNovinkyPivovarníci zasadili dalších 500 stromků

Pivovarníci zasadili dalších 500 stromků

07.11.2018

Pivovar Holba vaří pivo v Jeseníkách a zdejší krajina mu není lhostejná. Proto i letos vyrazili pivovarníci na hřebeny hor, aby zde vysadili další 500 mladých stromků v rámci projektu Holba Jeseníkům. Své běžné pracovní náčiní vyměnili za motyky a lopaty a jako obvykle přidali dobrou vůli. Jejich první stromky dnes mají 14 let a své sazeče už dávno přerostly.

Rostou v pásmu mezi Červenohorským sedlem a Vřesovou studánkou a dnes tvoří "pivovarský" les. Je výsledkem dobré myšlenky a ochoty aktivně se podílet na ochraně přírody. "Po 14 letech už můžeme hovořit o dobře založené tradici, která přináší ovoce také díky vzájemné spolupráci s Lesy ČR," říká ředitel pivovaru Vladimír Zíka.

Většinou se sadí smrky nebo buky a to ve velmi náročném terénu, který každoročně prověřuje zdatnost sazečů. O výsadbě nových porostů informuje značení na turistických stezkách, připomínající zásluhu pivovaru a jeho zaměstnanců.

Ve vyšších polohách a těžko dostupných terénech je omlazování porostů náročné, proto lesníci aktivitu Holby vítají. Pomáhá zachovat kolorit krajiny a udržet potřebnou přírodní rovnováhu. Ekologických projektů pro záchranu přírodního dědictví Jeseníků realizuje Holba celou řadu. Patří k nim např. revitalizace pivovarských rybníků nebo podpora naučných stezek ve spolupráci s CHKO Jeseníky.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA