|  
Olomouc Region Card
Nacházíte se: ÚvodNovinkySki Aréna Karlov zahajuje zasněžování

Ski Aréna Karlov zahajuje zasněžování

02.12.2017

Dobré zprávy pro milovníky lyžování a snowboardingu dorazily z jesenického střediska v Karlově pod Pradědem. Největší skiareál na Moravě zahájil zasněžování sjezdovek a brzy tak otevře své brány nedočkavým lyžařům. Příchod nové sezóny symbolicky pokřtilo i deset centimetrů čerstvě napadaného přírodního sněhu.

Karlov pod Pradědem - Chladné teploty posledních dnů provozovatele Ski Arény Karlov potěšily a jsou připraveni spustit sněžná děla naplno. Zástupci areálu již dříve avizovali, že před sezónou investovali nemalou částku do nejmodernější zasněžovací techniky, díky které mohou soustavně zasněžovat i při mírných mrazech.

Loni v Karlově zahajovali sezónu 3.12., tedy mezi prvními středisky v Jeseníkách, a nejinak tomu má být i letos. "Vydrží-li dobré klimatické podmínky, mohly by být první sjezdovky připraveny k otevření veřejnosti už na začátku prosince," potvrdil dobré vyhlídky Jan Mitáš, zástupce Ski Arény Karlov.

Zmíněná investice v řádech desítek miliónů korun se pozitivně odrazí také na ekologické stopě střediska. Nové vybavení je schopno technický sníh vyrábět s nižší spotřebou energie a navíc sněhovou pokrývku připraví v kratším časovém horizontu, než tomu bylo v minulých letech.

"Zasněžování jsme zahájili na všech lanovkách, tady u čtyřsedačkové lanovky Karlov Ski Express, dvojsedčkových lanovek Myšák a Klobouk. Od pátku se přidá též sjezdovka Kazmarka. Jakmile budou sjezdovky dokonale připraveny, otevřeme areál návštěvníkům. Aktuální provoz a stav jednotlivých tratí mohou lyžaři sledovat na našich stránkách,"dodal Jaroslav Lukeš ze Ski Arény Karlov.

Fotogalerie

Ski Aréna Karlov zahajuje zasněžování Ski Aréna Karlov zahajuje zasněžování Ski Aréna Karlov zahajuje zasněžování Ski Aréna Karlov zahajuje zasněžování Ski Aréna Karlov zahajuje zasněžování Ski Aréna Karlov zahajuje zasněžování

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2018 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA