|  
Olomouc Region Card
Nacházíte se: ÚvodNovinkyŠPEK - přehlídka umění Olomouckého kraje

ŠPEK - přehlídka umění Olomouckého kraje

12.02.2018

Šumperská přehlídka ŠPEK letos již potřinácté představí během jara umělce působící či pocházející z našeho kraje. V různorodém programu se mohou návštěvníci festivalu těšit na divadelní představení, hudbu, přednášky, výstavu nebo také autorské čtení.

Veřejnost chceme seznámit s umělci, kteří mají blízký vztah k Olomouckému kraji. Představíme místní tvůrce, nebo slavné rodáky, kteří se prosadili na republikové úrovni. Prostor samozřejmě dostanou také ti, kteří odsud nepocházejí, ale v našem kraji odvedli kus poctivé umělecké práce. Letošní ročník se opět koná v časovém rozmezí tří měsíců, tedy od března do května.

V nabitém programu si může každý najít "svůj šálek kávy". Hned v úvodu se můžeme těšit na druhý ročník jedinečného Keltského večera, na který si šumperská skupina Happy To Meet pozvala další soubory - Isara, Vintage Wine a taneční seskupení Démáirt (2.3.). Následně k nám zavítá oblíbený písničkář a držitel ocenění Anděl Thom Artway a o roli předskokana se postará šumperská skupina Trocha Klidu (9.3.). Pořádný rockový nářez si mohou příznivci ostrých kytarových riffů užít na Rockové párty, která se koná ve společnosti oblíbených skupin z Olomouckého kraje - Soul Of Scarlett, We Are The Motion a Notion Deep (13.4.). Také se dočkáme vystoupení hranické rockové skupiny November 2nd, která získala nominaci na Anděla a vítězství v Anketě Žebřík časopisu Report (4.4.). Speciální koncert dvou talentovaných zábřežských zpěvaček Elišky Bröcklové a Maki se uskuteční přímo na jevišti velkého sálu (17.4.). Folkoví fanoušci jistě uvítají, že na tradičním memoriálu Šumperské pomněnky vystoupí kapely Spirituál Kvintet, Koňaboj a BlueGate (20.4.). Populární rocková skupina Alkehol společně s jesenickou předkapelou DW8 dostanou svým živelným vystoupením diváky pořádně do varu (4.5.). Vtipem a pohodovou atmosférou bude sršet koncert hanácké kapely Stracené Ráj (18.5.).

Přehlídka Špek má připravený program také pro příznivce výtvarného umění. V jižním křídle DK bude možné navštívit poutavou výstavu Jeseníky ve fotografiích od Jiřího Hejtmánka (11.4. - 11.5.).

I milovníci divadla si přijdou na své. Pro dětské publikum si Divadélko S Radostí Zábřeh připravilo tradiční karneval (11.3.) i divadelní pohádková představení (25.3.). V šumperském divadle se bude konat čtvrtý ročník akce Špek na prknech, kdy se na pódiu během celého dne představí půl tuctu divadelních souborů (21.4.).

Za doprovodu akordeonu se dočkáte i autorského čtení šumperského spisovatele Jaroslava Žváčka, jehož scénáře se staly předlohou pro film Kobry a užovky nebo seriál Vinaři (16.3.). Dále se můžete těšit na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty Miroslava Macka, který vydal úspěšné pokračování známé knihy Saturnin. O klavírní doprovod se navíc postará student ZUŠ Zábřeh (24.4.). Šumperská doktorka Ivana Wurstová uvede cestopisnou přednášku o propojení západní a tradiční šamanské medicíny. Návštěvníci se dozvědí více o jejích zkušenostech z cesty po Peru a jak spojuje různé pohledy na nemoc při léčení svých pacientů (10.5.). Manželé Iva a Lubomír Hlavsovi se více než 25 let úspěšně pohybují v oboru dokumentární a hrané televizní tvorby se svou společností Vistafilm, a to i ve spolupráci s Českou televizí. Můžete se těšit na besedu spojenou s promítáním zajímavých scén ze snímků Jan Hus - Cesta bez návratu, Pod ochranou Žerotínů nebo Poslední útěk Jeronýma Pražského (15.5.).

BESEDA

Pátek 16. března od 17.00, G klub Šumperk

JAROSLAV ŽVÁČEK - AUTORSKÉ ČTENÍ

Za doprovodu akordeonu se můžete zaposlouchat do autorského čtení šumperského spisovatele Jaroslava Žváčka, jehož scénáře se staly předlohou pro film Kobry a užovky nebo seriál Vinaři.

Vstupné 30 Kč

Úterý 24. dubna od 17.00, velký sál DK Šumperk

MIROSLAV MACEK - AUTORSKÉ ČTENÍ

Můžete se těšit na autorské čtení zábřežského spisovatele, překladatele a publicisty Miroslava Macka, který vydal úspěšné pokračování známé knihy Saturnin. O klavírní doprovod se navíc postará student ZUŠ Zábřeh.

Vstupné 30 Kč

Čtvrtek 10. května od 17.00, G klub Šumperk

LÉČENÍ TRADIČNÍ ŠAMANSKOU MEDICÍNOU

Šumperská doktorka Ivana Wurstová uvede cestopisnou přednášku o propojení západní a tradiční šamanské medicíny. Návštěvníci se dozvědí více o jejích zkušenostech z cesty po Peru a jak spojuje různé pohledy na nemoc při léčení svých pacientů.

Vstupné 30 Kč

Úterý 15. května od 17.00, G klub Šumperk

JAK ŠEL ČAS S VISTAFILMEM

Šumperský rodák Lubomír Hlavsa se více než 25 let úspěšně pohybuje v oboru dokumentární a hrané televizní tvorby se svou společností Vistafilm, a to i ve spolupráci s Českou televizí. Můžete se těšit na besedu spojenou s promítáním zajímavých scén ze snímků Jan Hus - Cesta bez návratu, Pod ochranou Žerotínů nebo Poslední útěk Jeronýma Pražského.

Vstupné 30 Kč

HUDBA

Pátek 2. března od 19.00, velký sál DK Šumperk

KELTSKÝ VEČER

Isara (Mladá Boleslav), Vintage Wine (Noutonice), Happy to Meet (Šumperk), taneční soubor Démáirt (Brno)

Přijďte si užít nezaměnitelnou atmosféru na jedinečný Keltský večer. Zároveň se také můžete těšit na ochutnávku z více než 100 druhů kvalitní skotské whisky, kterou zajistí Whisky & Kilt Praha.

Vstupné na sezení 150 Kč

Pátek 9. března od 19.30, H-Club Šumperk

THOM ARTWAY, TROCHA KLIDU

Thom Artway je mladý písničkář a busker, který již získal prestižní ocenění Anděl v kategoriích Zpěvák a Objev roku. V roli předskokana se publiku představí nadějná šumperská skupina Trocha Klidu.

Vstupné 180 Kč v předprodeji, 220 Kč v den akce

Středa 4. dubna od 19.00, velký sál DK Šumperk

NOVEMBER 2nd

Vystoupení hranické rockové skupiny, která získala nominaci na Anděla a vítězství v Anketě Žebřík časopisu Report

Vstupné 170 Kč v předprodeji, 220 Kč v den akce

Pátek 13. dubna od 19.30, H-Club Šumperk

ROCKOVÁ PÁRTY:

SOUL OF SCARLETT, WE ARE THE MOTION, NOTION DEEP

Skvělá zábava s rockovými a metalovými kapelami z Olomouckého kraje.

Vstupné 90 Kč v předprodeji, 120 Kč v den akce

Úterý 17. dubna od 19.00, jeviště velkého sálu DK Šumperk

KONCERT NA JEVIŠTI:
ELIŠKA BRÖCKLOVÁ, MAKI

Speciální koncert dvou talentovaných zábřežských zpěvaček Elišky Bröcklové a Maki se uskuteční na jevišti velkého sálu.

Vstupné 120 Kč v předprodeji, 150 Kč v den akce

Pátek 20. dubna od 19.00, velký sál DK Šumperk

ŠUMPERSKÉ POMNĚNKY:
SPIRITUÁL KVINTET, KOŇABOJ, BLUEGATE

Přehlídka folkové, bluegrassové a country muziky se vzpomínkou na hudebníka a skladatele Milana Žourka.

Vstupné 220 Kč v předprodeji, 250 Kč v den akce

Pátek 4. května od 19.30, velký sál DK Šumperk

ALKEHOL, DW8

Populární rocková skupina Alkehol společně s jesenickou předkapelou DW8 dostanou svým živelným vystoupením diváky pořádně do varu.

Vstupné 250 Kč v předprodeji, 300 Kč v den akce

Pátek 18. května od 19.30, velký sál DK Šumperk

STRACENÉ RÁJ

Vtipem a pohodovou atmosférou bude sršet koncert hanácké kapely.

Vstupné 190 Kč v předprodeji, 230 Kč v den akce

VÝTVARNÉ UMĚNÍ

11. dubna - 11. května, Jižní křídlo DK Šumperk

JIŘÍ HEJTMÁNEK: JESENÍKY VE FOTOGRAFIÍCH

Vernisáž k výstavě se uskuteční 11. dubna od 17 h v Jižním křídle DK Šumperk.

DIVADLO

Neděle 11. března od 15.00, velký sál DK Šumperk

KARNEVAL PRO DĚTI

Pro dětské publikum si Divadélko S Radostí Zábřeh připravilo tradiční karneval. Rodiče společně s dětmi mohou soutěžit či se naučit písničky a tance.

Vstupné 90 Kč

Neděle 25. března od 10.00, velký sál DK Šumperk

JAK SI DOUBEK PRINCEZNU ZASLOUŽIL

Rytířská pohádka o zakázané lásce princezny Lesanky a myslivečka Jakuba a o tom, jak se nakonec "Doubek" svým dobrým srdcem, kuráží a obětavostí o ruku své milované zasloužil. Hraje Divadélko S Radostí Zábřeh.

Vstupné 70 Kč

Sobota 21. dubna od 9.00, Divadlo Šumperk

ŠPEK NA PRKNECH

Celodenní přehlídka ochotnických souborů z Olomouckého kraje. V programu se představí vedle známých a úspěšných ansámblů také dětské a studentské soubory divadelních nadšenců.

Celodenní vstupné 100 Kč

Vstupné za jedno představení 50 Kč

Přehlídka ŠPEK se koná za finanční podpory Olomouckého kraje a města Šumperka. Hlavním partnerem festivalu je Pivovar Holba.

Dokumenty

ŠPEK - přehlídka umění Olomouckého kraje

ŠPEK - přehlídka umění Olomouckého kraje

Soubor: ŠPEK.pdf

Typ: pdf

Velikost: 970,1 KB

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA