|  
Olomouc Region Card
Nacházíte se: ÚvodNovinkyŠumperský folklorní festival obohatí rozmanité vystoupení souboru z čínské Šanghaje

Šumperský folklorní festival obohatí rozmanité vystoupení souboru z čínské Šanghaje

01.08.2017

Na XXVII. Mezinárodní folklorní festival Šumperk 2017 zavítá početný Kulturní výměnný soubor z okresu Minhang v Šanghaji v Číně. Na diváky tak bude čekat nejen výjimečné hudební a taneční vystoupení reprezentující tradiční čínskou kulturu, ale také ukázky uměleckých děl nehmotného kulturního dědictví.

Mezinárodní folklorní festival přivítá v Šumperku mezi zahraničními účinkujícími účastníky ze Srbska, Turecka, Portugalska, Alžírska, Kypru, Francie a Slovenska také delegaci z daleké Číny. "Výměnný kulturní soubor čítající 23 členů přiletí do České republiky ze Šanghaje, z jejího okresu Minhang," říká Jakub Ston, viceprezident festivalu. Čínský soubor představí své kulturní tradice zejména v oblasti tance a hudby. "Taneční složka vystoupení čínského souboru divákům představí lyrický skupinový tanec květinových víl, poetické sólové tance a také specifickou sečuánskou operu střídání masek," vysvětluje Ston. V hudební části vystoupení se představí Národní komorní orchestr Xin Yi, jehož členové zahrají písně vycházející z čínských tradic na exotické nástroje, jako jsou loutně podobná pipa, dvoustrunné čínské housle erhu, čínský cimbál a citeru.

Velice atraktivní poté bude vystoupení na bubny. "Představení plné energie a dynamické hudby nabídnou čtyři skladby pojmenované 'Bitva býka a tygra','Bitva bubnů','Vzlet draka a skok tygra', nebo také 'Celý svět se připojuje k oslavám'", říká viceprezident festivalu.

Početná delegace ze Šanghaje se ale nebude prezentovat pouze svou typickou hudbou a tancem. Výprava z Číny v rámci folklorního festivalu představí také své nehmotné kulturní dědictví, jako je malířství, kaligrafie, háčkování a výroba vonných sáčků. "Vytváření těchto druhů umění bude možné zhlédnout v areálu Pavlínina dvora při zahájení pátečního a sobotního hlavního programu, nebo také v Informačním centru Šumperk v sobotu 19. srpna v dopoledních hodinách," říká Ston.

Stejně jako ostatní zahraniční i čeští účastníci festivalu se čínští umělci šumperskému publiku představí především při hlavním festivalovém programu v pátek 18. a v sobotu 19. srpna 2017 v Pavlínině dvoře. Vstupné na tyto dva koncerty je ve výši sto korun, děti a důchodci zaplatí o dvacet korun méně, děti do pěti let mají v doprovodu rodičů vstup zdarma. Více informací naleznou zájemci na www.festivalsumperk.cz a na facebookových stránkách festivalu.

Odkazy:

URL: www.festivalsumperk.cz

FB: www.facebook.com/Mezinárodní-Folklorní-Festival-CIOFF-IOV-Šumperk-230025973811939/

Událost FB: https://www.facebook.com/events/844911755666223/

Kontakty: https://festivalsumperk.cz/Kontakt.php

Fotogalerie

Šumperský folklorní festival obohatí rozmanité vystoupení souboru z čínské Šanghaje Šumperský folklorní festival obohatí rozmanité vystoupení souboru z čínské Šanghaje Šumperský folklorní festival obohatí rozmanité vystoupení souboru z čínské Šanghaje Šumperský folklorní festival obohatí rozmanité vystoupení souboru z čínské Šanghaje Šumperský folklorní festival obohatí rozmanité vystoupení souboru z čínské Šanghaje

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2018 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA