|  
Olomouc Region Card
Nacházíte se: ÚvodNovinkyZažijte pohádkovou zimu v česko-polském příhraničí

Zažijte pohádkovou zimu v česko-polském příhraničí

02.12.2019

Od této chvíle zapomeňte na to, že kouzlo opravdové zimy můžete zažít jedině v alpských destinacích. Naše severní pohraniční hory s přilehlými regiony z obou stran hranice připravily na zimní sezónu nabídku, ze které si vybere náruživý turista i náročný lyžař. V poznávání vám pomůže portál Společné dědictví a česko-polské turistické noviny.

Mezi nejmodernější, Čechům lehce dostupné lyžařské areály nepatří jen ty krkonošské, orlické, jesenické nebo beskydské na naší straně hranice. Už jste okusili alpský standard sjezdovek v moderním resortu Czarna Góra na polské straně Králického Sněžníku, který patří mezi špičku nabídky zimních outdoorových aktivit v Polsku? Víte, že v osadě Kubalonka v Těšínském Slezsku najdete běžkařské tratě se standardy FIS? Neměli jste ponětí, že nedaleko Jablunkova, ve Wisłe Malinke, stojí skokanský můstek Adama Małysze, kde se každoročně pořádají soutěže v rámci světového poháru? Nebo se v zimě chystáte do severního pohraničí na výlet či dovolenou bez lyží a hledáte další tipy na návštěvu zajímavých míst, netradičních zážitků a regionálních společenských akcí? Inspirujte se na internetovém portále Společné dědictví, dostupném na adrese tourism-pl-cz.eu.

"Česko-polské webové stránky Společné dědictví vznikly spoluprací mnoha institucí na obou stranách hranice. Naším společným přáním je turistické veřejnosti dlouhodobě prezentovat příhraniční přírodní a historické regiony v jejich přirozených, státní hranicí nerozdělených celcích," představuje cíle projektu Tomáš Rak, ředitel Sdružení cestovního ruchu Jeseníky, které se na tvorbě portálu podílí.

Součástí příhraničního projektu jsou také bilingvní česko-polské turistické noviny, jejichž zimní číslo 2019/20 vyšlo na začátku prosince. "Noviny jsou vydávány dvakrát ročně a k dispozici jsou zdarma v každém správném turistickém informačním centru na celém území příhraničí od Chrastavy po Hrčavu,"uzavírá Rak. Více se dozvíte na tourism-pl-cz.eu.

Fotogalerie

zima 12

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA