YEScyklo


Nacházíte se:

Více než 220 kilometrů značených okruhů Yescyklo prochází pod hřebeny Rychlebských hor a Jeseníků a zavedou cyklisty na ty nejzajímavější místa v této oblasti.

Kolem České Vsi, Jeseníku, Bělé pod Pradědem, Lipové-lázní, Ostraužné vzniklo několik okruhů, které by měl zvládnout každý průměrný cyklista i šikovné dítě. Jedná se o kruhové cyklistické trasy, které vás provedou zdejší krajinou, seznámí se zajímavými místy a zároveň vás přivedou do místa, odkud vyjedete.

Vydat se můžete na okruhy s názvem Dětský, Okolo Javoříku, Okolo Studničního vrchu, Za výhledy, Tajemným hvozdem, Za starými osadami, Za zatopenými lomy, Pod Obřími skalami, Pod hřebeny hor. Několik z nich objevují oblast Sokolského hřbetu, tedy území protkané známými Rychlebskými stezkami. Na několika místech se zdatnější cyklisté mohou na traily přímo napojit.

Okruh Za výhledy vede k jeskyním Na Pomezí, do Lipové-lázní nebo na Bobrovník. Okruh Za starými osadami naopak objevuje oblast pod Zlatým chlumem. Nejdelší okruh měří 28 kilometrů, nejvyšší převýšení je 820 metrů.

Mapa tras a skvělý servis po cestě

Trasy vždy tvoří okruh. Jsou označeny barvamy a čísly. Tři okruhy vedou pouze po jedné barvě (červená, modrá, zelená). Dva okruhy jsou kombinací barvami a číslem označených cyklotras (v mapě vyznačeny růžovou a fialovou čerchovanou čárou). Obtížnost okruhů se řadí mezi středně obtížné a obtížné trasy. Mapu tras si stáhnete na webových stránkách provozovatele.

Během cesty si můžete odpočinout na odpočívadlech, které jsou vyznačeny v mapě. Ve městě Jeseník, Adrenalin parku Jeseníky a Priessnitzových lázních můžete využít cykloboxů pro uschování kol (jedná se o samoobslužnou úschovnu kol). V Priessnitzových lázních je kromě cykloboxů i samoobslužný servis, přístupný 24 hodin denně. Využít základní servis a úschovnu můžete také na Ranči Orel a v Adrenalin parku Jeseníky v České Vsi.

 

http://yescyklo.cz/