Červenohorské sedlo


Aktuální informace o úpravě běžeckých tras: Čerstvě upraveno 14. 2. 2020: Jesenická lyžařská magistrála od Vřesové studánky až po Švýcárnu, okruh Šindelná, spojka Pod Šindelnou (Červenohorské sedlo) - Kouty nad Desnou (Suchostránská cesta), mimořádně upravena Hladová cesta, tedy spojka Petrovka - Kamenná chata (dolní nádrž přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně) a dále na horní nádrž. Dříve upraveno: - Další informace 14. 2. 2020: ideální podmínky na hřebenu, v nižších polohách okolo Kout nad Desnou místa s malou pokrývkou sněhu.

Důležitý turistický uzel dělící hřeben na Keprnickou hornatinu a Pradědskou hornatinu. Díky centrální poloze a dobré dopravní dostupnosti představuje výchozí bod pro řadu udržovaných běžeckých tras. Jedno z mála území, které svou polohou více než nad 1000 metrů nad mořem, umožní milovníkům bílé stopy v zimních měsících tento sport vykonávat od poloviny prosince až do konce března. LBT se odtud rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku a právě nejvyhledávanější směr je Velký Klínovec, Švýcárna a oblast okolí Pradědu. Další významný směr představuje na Vřesovou studánku, z které pro turistické nadšence vede neupravovaná trasa na vrchol Keprníku a Šeráku.

Aktuální mapa upravených tratí na Červenohorském sedle: zde

Webkamera Červenohorské sedlo

Nově jezdí SKI bus (Kouty nad Desnou - Červenohorské sedlo - Jeseník - Lipová-lázně a zpět) - více informací zde...

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras:
Čerstvě upraveno 14. 2. 2020: Jesenická lyžařská magistrála od Vřesové studánky až po Švýcárnu, okruh Šindelná, spojka Pod Šindelnou (Červenohorské sedlo) - Kouty nad Desnou (Suchostránská cesta), mimořádně upravena Hladová cesta, tedy spojka Petrovka - Kamenná chata (dolní nádrž přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně) a dále na horní nádrž.
Dříve upraveno: -
Další informace 14. 2. 2020: ideální podmínky na hřebenu, v nižších polohách okolo Kout nad Desnou místa s malou pokrývkou sněhu.


Okruhy:

Šindelná - NOVĚ

Místa na okruhu: Červenohorské sedlo - Památník leteckého neštěstí - Přístřešek pod Bílým sloupem - Památník obětem hor - Červenohorské sedlo
Náročnost: lehká
Nejvyšší bod na trase:
1 171 m n. m.
Nejnižší bod na trase: 1 027 m n. m.
Délka trasy: 4,6 km
Převýšení okruhu: 159 m

Okruh na serveru mapy.cz

Další úseky:

Červenohorské sedlo - Kouty nad Desnou (Suchostránská cesta)

Náročnost: lehká
Nejvyšší bod na trase:
1 013 m n. m.
Nejnižší bod na trase: 646 m n. m.
Délka trasy: 3,5 km
Stoupání: 2 m
Klesání: 369 m

Trasa na serveru mapy.cz

Petrovka - Kouty nad Desnou

Náročnost: střední
Nejvyšší bod na trase:
1 050 m n. m.
Nejnižší bod na trase: 604 m n. m.
Délka trasy: 6,2 km
Stoupání: 10 m
Klesání: 456 m

Trasa na serveru mapy.cz

Udžované části Jesenické lyžařské magistrály (Vřesová studánka - Ovčárna)

Náročnost: těžká
Nejvyšší bod na trase:
1 419 m n. m.
Nejnižší bod na trase: 1 004 m n. m.
Délka trasy: 17,0 km
Stoupání: 545 m
Klesání: 527 m

Trasa na serveru mapy.cz


Sbírka na údržbu tras:

Využijte možnosti finančně přispět na údržbu lyžařských běžeckých tras formou libovolného příspěvku do veřejné sbírky na č. ú.: 283995131/0300 nebo přímo jednotlivým lokalitám a podílejte se na zvyšování kvality upravovaných stop. Kontakty a bankovní spojení na příslušné udržovatele tras najdete u každé lokality.

I tichá bílá stopa vede živým přírodním prostředím, jezděte ohleduplně a s rozvahou. Každý má právo vstupovat do lesa na vlastní nebezpečí, ale i povinnost počínat si tak, aby nedocházelo k ohrožování nebo poškozování přírody.

Informace o trase


Typ trasy:
lyžařská trasa
Obtížnost:
střední
Provoz:
zimní