Kurzovní a Praděd


Aktuální informace o úpravě běžeckých tras: Čerstvě upraveno: 11. 2. 2021 upravena Jesenická lyžařská magistrála z Vřesové studánky (i odbočka na Praděd) po Ovčárnu. Dříve upraveno: - Další informace: 13. 2. 2021 bude znovu upravena Jesenická lyžařská magistrála z Vřesové studánky (i odbočka na Praděd) po Ovčárnu a okruhy na Kurzovní.

Oblast Pradědu je pro běžkaře výhodným nástupním bodem pro Jesenickou lyžařskou magistrálu, ale také ideálním cílem díky vytvořeným okruhům a trasám okolo chaty Kurzovní. Kvůli své nadmořské výšce se zde nacházejí jedny z nejlepších sněhových podmínek v České Republice.

Aktuální mapa upravených tratí na Pradědu a Kurzovní: zde

Webkamera Praděd

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras:

Čerstvě upraveno: 11. 2. 2021 upravena Jesenická lyžařská magistrála z Vřesové studánky (i odbočka na Praděd) po Ovčárnu.

Dříve upraveno: -

Další informace: 13. 2. 2021 bude znovu upravena Jesenická lyžařská magistrála z Vřesové studánky (i odbočka na Praděd) po Ovčárnu a okruhy na Kurzovní.


Okruhy:

Kurzovní

Nástupní místo: Kurzovní chata
Náročnost: lehká
Nejvyšší bod na trase:
1 378 m n. m.
Nejnižší bod na trase: 1 309 m n. m.
Délka trasy: 3,5 km (nejdelší okruh)
Převýšení okruhu: 128 m

Okruh na serveru mapy.cz

Další úseky:

Udžované části Jesenické lyžařské magistrály (Vřesová studánka - Ovčárna)

Náročnost: těžká
Nejvyšší bod na trase:
1 419 m n. m.
Nejnižší bod na trase: 1 004 m n. m.
Délka trasy: 17,0 km
Stoupání: 545 m
Klesání: 527 m

Trasa na serveru mapy.cz


Sbírka na údržbu tras:

Využijte možnosti finančně přispět na údržbu lyžařských běžeckých tras formou libovolného příspěvku do veřejné sbírky na č. ú.: 283995131/0300 nebo přímo jednotlivým lokalitám a podílejte se na zvyšování kvality upravovaných stop. Kontakty a bankovní spojení na příslušné udržovatele tras najdete u každé lokality.

I tichá bílá stopa vede živým přírodním prostředím, jezděte ohleduplně a s rozvahou. Každý má právo vstupovat do lesa na vlastní nebezpečí, ale i povinnost počínat si tak, aby nedocházelo k ohrožování nebo poškozování přírody.

 

Informace o trase


Typ trasy:
lyžařská trasa
Obtížnost:
nízká
Provoz:
zimní