|  
Olomouc Region Card
Nacházíte se: ÚvodTrasy a programyLyžařské běžecké trasy

Lyžařské běžecké trasy v Jeseníkách

Milovníci bílé stopy mají v Jeseníkách k dispozici 380 kilometrů udržovaných stop. Jednotlivé trasy jsou rozděleny do 13 oblastí od Skřítku přes Červenohorské sedlo až po Paprsek a Dolní Moravu. Každá oblast nabízí oblíbené známé trasy, ale i novinky.


Zobraz formulář vyhledávání

Název/popis trasy:
Maximální délka trasy: 114 km (114 – 114 km)
Turistická lokalita:
Obtížnost trasy:

 


Celkem tras: 13

Branná

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: nízká

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 22. 3. 2019: Špatné sněhové podmínky kvůli nedostatku sněhu pro strojovou úpravu okruh Kronfelzov.


Červenohorské sedlo

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: střední

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 22. 3. 2019: Čerstvě upravena celá část Jesenické lyžařské magistrály (Vřesová studánka - Praděd - Ovčárna) a tratě na Kurzovní. Spojka Petrovka - Kouty nad Desnou není kvůli špatným sněhovým podmínkám strojově upravena. NOVĚ SKI BUS - Kouty nad Desnou - Červenohorské sedlo - Jeseník - Lipová-lázně a zpět.


Dolní Morava

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: střední

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 22. 3. 2019: Jesenická magistrála upravena v úseku od Vilemíny po Zatáčku smrti a dále na Paprsek (úsek od závory po Vilemínu bude kvůli lesním pracem rozhrnut. Naposledy upravena i spojku Jasaní. Spojka Tanková a Vysoká je sjízdná, ale již nebude upravena. Dále upravena pouze horní část okruhu Zbojnická.


Horská služba

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: nejnižší

Dostali jste se na horách do nepříjemné situace, neváhejte se obrátit na Horskou službu s nepřetržitým provozem. NON-STOP SOS 1210


Jesenická lyžařská magistrála

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: vysoká

Magistrála začíná v centru zimních radovánek na Dolní Moravě a směrem přes chatu Návrší pod Kralickým Sněžníkem doputujete na Paprsek, Ramzovou, Červenohorské sedlo, Švýcárnu, Ovčárnu a odtud okolo bývalé chaty Alfrédky na sedlo Skřítek a do Vikýřovic.


Kouty nad Desnou

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: střední

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 22. 3. 2019: Okruhy okolo Dlouhých strání (malý, velký a červený) jsou čerstvě upraveny a všechny sjízdné.


Kurzovní a Praděd

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: nízká

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 22. 3. 2019: Čerstvě upravena celá část Jesenické lyžařské magistrály (Vřesová studánka - Praděd - Ovčárna) a tratě na Kurzovní.


 Lipová lázně - Jeseník - Bělá pod Pradědem

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: střední

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 22. 3. 2019: Okruhy začínající u Kovárny v Horní Lipové, okruh Lesní Bar, okruhy v Jeseníku a spojka Jeseník - Filipovice jsou díky nedostatku sněhu nesjízdné. Okruh Smrkový a Sněhulák se strojově neupravuje díky špatným sněhovým podmínkám na některých místech.


Paprsek
10 / 10

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: střední

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 22. 3. 2019: Čerstvě upravený okruhy Pohádka, Malý Šengen a Jesenická lyžařská magistrála v úseku Dolní Morava - Petříkov (pozor na odtáté a zledovatělé úseky). Další okruhy - Milíře, Pralinka, Růžovka nebudou z důvodu nedostatku sněhu a špatných podmínek strojově upraveny).


Přemyslov

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: střední

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 22. 3. 2019: Okruhy díky špatným sněhovým podmínkám nesjízdné.


Celkem tras: 13

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA