|  
Olomouc Region Card
Nacházíte se: ÚvodZimní sportyBěžecké lyžováníUpravované běžecké trasy

Lyžařské běžecké trasy v Jeseníkách

Milovníci bílé stopy mají v Jeseníkách k dispozici 380 kilometrů udržovaných stop. Jednotlivé trasy jsou rozděleny do 13 oblastí od Skřítku přes Červenohorské sedlo až po Paprsek a Dolní Moravu. Každá oblast nabízí oblíbené známé trasy, ale i novinky.


Zobraz formulář vyhledávání

Název/popis trasy:
Maximální délka trasy: 114 km (114 – 114 km)
Turistická lokalita:
Obtížnost trasy:

 


Celkem tras: 13

Branná

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: nízká

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 13. 2. 2019: Dobré sněhové podmínky. Okruh Kronfelzov upraven v celé délce.


Červenohorské sedlo

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: střední

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 16. 2. 2019: Čerstvě upravena celá část Jesenické lyžařské magistrály (Vřesová studánka - Praděd - Ovčárna) a tratě na Kurzovní. Sjízdná je spojka Petrovka - Kouty nad Desnoua. NOVĚ SKI BUS - Kouty nad Desnou - Červenohorské sedlo - Jeseník - Lipová-lázně a zpět.


Dolní Morava

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: střední

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 15 2. 2019: Všechny trasy upraveny - okruhy Nad vesnicí, Větrný vrch, Slaměnka, Pod Chlumem, Mokřiny a Jesenická lyžařská magistrála (Dolní Morava - Ramzová) a spojka Jasaní hřbet - Nad Vysokou.


Horská služba

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: nejnižší

Dostali jste se na horách do nepříjemné situace, neváhejte se obrátit na Horskou službu s nepřetržitým provozem. NON-STOP SOS 1210


Jesenická lyžařská magistrála

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: vysoká

Magistrála začíná v centru zimních radovánek na Dolní Moravě a směrem přes chatu Návrší pod Kralickým Sněžníkem doputujete na Paprsek, Ramzovou, Červenohorské sedlo, Švýcárnu, Ovčárnu a odtud okolo bývalé chaty Alfrédky na sedlo Skřítek a do Vikýřovic.


Kouty nad Desnou

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: střední

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 14. 2. 2019: Upraveny všechny okruhy okolo Dlouhých strání (malý, velký a červený) a spojka Kouty - Medvědí hora po červené značce.


Kurzovní a Praděd

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: nízká

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 16. 2. 2019: Čerstvě upravena celá část Jesenické lyžařské magistrály (Vřesová studánka - Praděd - Ovčárna) a tratě na Kurzovní.


 Lipová lázně - Jeseník - Bělá pod Pradědem

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: střední

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 14. 2. 2019: Upraveny okruhy začínající u Kovárny v Horní Lipové, Smrkový a okruh Lesní Bar. Okruhy v Jeseníku a spojka Jeseník - Filipovice jsou díky nedostatku sněhu nesjízdné.


Paprsek
10 / 10

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: střední

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 15. 2. 2019: Čerstvě upravený Pohádka a Pralinka. Sjízdné jsou všechy další okruhy - Malý Šengen, Velký Šengen, Milíře, Růžovka. Čerstvě upravená také Jesenická lyžařská magistrála v úseku Dolní Morava - Ramzová a spojka do Ostružné.


Přemyslov

Typ trasy: lyžařská trasa

Obtížnost trasy: střední

Aktuální informace o úpravě běžeckých tras ze dne 15. 2. 2019: Dobré sněhové podmínky. Tratě neupraveny.


Celkem tras: 13

Turistické lokality

Mapa Mapa Zábřežsko Šumpersko Jesenicko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Ramzovské sedlo Zlatohorsko Javornicko a Žulovsko Staroměstsko, Hanušovicko a Králický Sněžník Krnovsko Bruntálsko Rýmařovsko

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj, Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Střední Moravě naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA